KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328104
nr 1532 8104
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Fjällbacka. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 46x66 cm, yttermått inklusive ram: 60x81 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:31:49
2/4 12:09:36